Czy nerwica lękowa predysponuje do zachorowania na schizofrenię?

Czy osoba, która przebyła (i skutecznie wyleczyła) nerwice lekowa jest obarczona wyższym ryzykiem zachorowania na schizofrenie? W rodzinie występował jeden przypadek "łagodnej" formy schizofrenii

Nerwica i schizofrenia to dwa zupełnie odmienne zaburzenia - mają też różne przyczyny. Mogą występować razem, ale nie zdarza się to często. Podatność na schizofrenię jest w pewnym (niewielkim) stopniu uwarunkowana genetycznie, jednak potrzebny jest czynnik wyzwalający (np. silna trauma), by ją wywołać.

Dzień dobry,
Nie, nie ma to żadnego związku, pod warunkiem, że ta "nerwica lękowa" była poprawnie zdiagnozowana i jest rzeczywiście tym zaburzeniem, o którym potocznie się myśli.
Pozdrawiam.