Czy nerwica żołądkowa jest spotykana u dzieci?

Dla zdrowia, wiedzy i na wszelki wypadek, chcę wiedzieć, czy nerwica żołądka występuje u dzieci. Jest to dla mnie bardzo ważne. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Monika.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

U dzieci mogą rozwijać się zaburzenia lękowe, które związane są z trudną sytuacją w rodzinie czy niezaspokajaniem potrzeb dziecka przez otoczenie. Lęk, który stoi u podstawy takich zaburzeń jest emocją, którą można zaobserwować już u najmłodszych dzieci. Zaburzenia pracy układu pokarmowego mogą być objawem somatycznym problemów psychicznych, także u dzieci. Jednak by móc stwierdzić nerwicę, najpierw muszą zastać wykluczone organiczne zaburzenia lub choroby somatyczne.

Pozdrawiam

Witam,

predyspozycją do zaburzeń lękowych są czynniki temperamentalne - są to względnie stałe cechy przejawiające się od najmłodszych lat. Każdy organizm (dziecka też) reaguje w podobny sposób na czynnik stresogenny - pobudzeniem układu współczulnego, co może predysponować do zaburzeń lękowych, jednak nie musi, wszystko zależy od tego, w jaki sposób dziecko radzi sobie z trudną sytuacją.

Pozdrawiam serdecznie