Czy niemowlę zbyt szybko przybiera na wadze?

Mój synek urodził się z wagą 4420g i wzrost 51cm, obecnie ma 2 miesiące, 62cm wzrostu i ponad 6kg wagi. Czy taki szybki wzrost jest w normie? Dziecko miało bilans i lekarz powiedział, że wszystko z nim w porządku, ale trochę mnie martwi taki szybki wzrost.
KOBIETA, 28 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w okresie niemowlęcym, szybki wzrost jest dość typowy, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia. Pani dziecko urodziło się z wagą i wzrostem w granicach normy, a obecny pomiar jest jak najbardziej prawidłowy.

Ważne jest, aby chodzić na regularne wizyty do lekarza pediatry, który będzie monitorował stan zdrowia maluszka.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/prawidlowy-wzrost-i-waga-dziecka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.