Czy nieprawidłowe przyjmowanie antykoncepcji ma wpływ na krwawienie z odstawienia?

Czy strasznie nieregularne zażywanie tabletek antykoncepcyjnych (sidretella 20), a w szczególności powtarzający się fakt łykania ich 2 na raz czasami i o różnych porach może wpłynąć na brak krwawienia w 7 dniowej przerwie? Jest to moje pierwsze opakowanie rozpoczęte 10 czerwca, natomiast już kiedyś przyjmowałam te same tabletki i nigdy taka sytuacja nie wystąpiła, tylko że taka nieregularność w ich przyjmowaniu zdarzyła mi się po raz pierwszy. Stosunek z partnerem odbył się 19 czerwca, 1 lipca powinnam zakończyć opakowanie, natomiast jeszcze 2 lipca (sobota) wzięłam dwie zaległe 2 pigułki. W dniu 6 lipca wykonałam jeden test ciążowy, natomiast 7 lipca kolejne 2 i wszystkie negatywne. Nie wydaje mi się, żebym zaszła w ciąże, ponieważ stosowaliśmy dodatkowo prezerwatywę i w ogóle nie doszło do wytrysku

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

nieprawidłowe przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych może mieć wpływ na wystąpienie zaburzeń hormonalnych, które mogą niekorzystnie wpływać na stan Pani zdrowia, jak i również przyczynić się do osłabienia działania antykoncepcyjnego. W przypadku, gdy za każdym razem stosowała Pani dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy, ryzyko ciąży jest bardzo niskie i brak krwawienia należy powiązać z zaburzeniami hormonalnymi, gdyby jednak miesiączka nie pojawiała się w kolejnych miesiącach, należy udać się do lekarza ginekologa.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/pominieta-tabletka-antykoncepcyjna

https://portal.abczdrowie.pl/7-przyczyn-kiedy-antykoncepcja-moze-byc-nieskuteczna

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.