Czy nieprzyjmowanie kwasu foliowego w ciąży czymś grozi?

Witam jestem w ciąży (31tydz.)tak wyszło z obliczeń położnej.Miałam teraz usg i lekarz mi powiedział że główka jest większa i wychodzi na 34tydz.czy może ktoś mi powie ile to tyg. jeśli 18lipca miałam ostatnia miesiączkę.Od samego początku niebrałam kwasu foli.leżałam w szpitalu z przerwami małymi 3 mies.bardzo wymiotowałam i dopiero od 4mies.brałam wita falwit mama i mam pytanie odnośnie tego również czy to nic nie zagraża dziecku że niebrałam tego kwasu foli.To jest moja 1 cią.bardzo się boję

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję kierować się tygodniami ciąży wg daty porodu wyliczonej na podstawie pierwszego usg. Wg miesiączki to w tym momencie to 33 tydzień ciąży. Proszę udać się do swojego ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiedź na nurtujące Panią pytania.