Brak przyjmowania kwasu foliowego przez pierwsze 3 miesiące ciąży

Witam mam pytanie mam 27lat to jest moja 1ciąża której naprawdę się boję do 3mies. nie brałam kwasu fol.bo przez te 3mies.leżałam z przerwami w szpitalu żle ją znosiłam czy to nie zagraża dziecku że nie brałam.Lekarze nic nie mówili na ten temat.Boje się i dla tego dziekuje za szybką odpo.proszę mi powiedzieć czy dobrze oblicz.swój tydz.ciąży to33 tydz.jeśli mies.była ostatnia 18 lipca.i ile prawidłowo kobieta chodzi tyg.w ciąży DZIĘKUJE i POZDRAWIAM PATI

Przyjmowanie kwasu foliowego tak na prawdę istotne jest w pierwszych 1-2 tygodniach ciąży, kiedy rozwija się układ nerwowy.
Podstawowa dieta powinna zapewniać suplementację kwasu foliowego bez dodatkowej podaży. Kwas foliowy podaje się profilaktycznie.
Fizjologiczna ciąża trwa ok. 40-42 tygodni.
Wg ostatniej miesiączki poród powinien odbyć się 25.04.2015 - ale radziłabym spojrzeć na datę wyznaczoną metodą USG w pierwszym trymestrze, jest bardziej wiarygodna