Czy Nimesil może zaburzyć wynik testu ciążowego?

Witam, W związku z tym, że skręciłam kostkę oraz mocno się potłukłam lekarz w szpitalu przepisał mi nimesil. Mimo informacji , że leczę się na niepłodność od kilku lat.Teraz jestem w końcówce cyklu i test pozytywny. Czy przez ten lek test może być niemiarodajny??
KOBIETA, 32 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, takie jak Nimesil, nie powinny mieć wpływu na wyniki testu ciążowego. Nie ingerują one bowiem w poziom hormonu beta HCG.

W Pani przypadku, jeśli w leczy się Pani na niepłodność, zalecamy jednak powtórzenie badania i wykonanie testu ciążowego z krwi. Są one bardzo czułe i rzadko się mylą, dlatego będzie miała Pani pewność.

W razie wątpliwości zalecamy również konsultację u ginekologa.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.