Czy normalne jest, że osoba w 24 tygodniu ciąży ma twardy brzuch?

Witam. Właśnie zaczęłam 24 tydzień ciąży. Od kilku dni zauważyłam, że mój brzuch jest ciągle twardy. Nie boli i nie czuje syskomfortu, lecz niepokoi mnie, że jest taki spięty. Czy to normalne? Dodam, że odżywiam się zdrowo i racjonalnie, nie mam problemów z zaparciami. Mimo wysoko umiejscowionego łożyska czuje ruchy dziecka - to mnie uspokaja, lecz pierwszą ciążę poroniłam w 10tyg dlatego teraz wszystko mnie martwi. Proszę o radę.

Lek. Michał Lenard

Opisany przez Panią objaw nie powinien wzbudzać niepokoju, ale może Pani wspomnieć o nim w czasie wizyty u ginekologa, który zbada brzuch. Pozdrawiam!