Czy normalne są bóle piersi podczas stosowania Asentra, Fluanxol i Miansec?

Witam, od tygodnia biorę tabletki psychotropowe ASENTRA 0,5, FLUANXOL 0,5 i MIANSEC (DEPREXOLET 0,1). Czy normalne są bóle piersi, nabrzmiałe sutki bardzo wrażliwe? Czy przy zażywaniu tych leków mogę zajść w ciążę? Czy powinnam się pilnować czy niemożliwe jest zajście w ciążę podczas leczenia? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Witam Panią
Stosowanie leków psychotropowych jest bardzo
szkodliwe dla prawidłowo rozwijającego się płodu
i zawsze zwiększa ryzyko wad rozwojowych
oraz chorób i urazów płodu.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,

zgłaszane przez Panią objawy mogą być wynikiem podwyższonego poziomu prolaktyny- który może być zwiazany z fluanxolem (choć sporadycznie asentra również może się do tego przyczynić).
Z pewnością są to objawy, które nie powinny wystąpić- w pierwszej kolejności zalecałbym kontrolne badanie poziomu prolaktyny we krwi.
Zażywane przez Panią leki nie wykluczają zajścia w ciąże.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl