Czy normalny jest ból i opuchlizna u osoby po złamaniu nogi w kostce?

Miałam złamaną nogę w kostce.Tydzień szyny gipsowej i 4 tygodnie ortezy/buta/.2 dni temu ortopeda stwierdził,że mam usunąć ortezę i chodzić ale nie przemęczać nogi.Noga może boleć i puchnąć do 1 mca. Zaordynował Lotion 1000. Faktycznie noga boli i puchnie ale też druga ,zdrowa noga boli w łydce.Przypuszczam, że to zakwasy po tylu tygodniach kiepskiego poruszania się zrobiły. Martwi mnie ten stan opuchnięcia i bólu - czy to normalne i czy faktycznie tak ma być przez 1 miesiąc? To trudne do przyjęcia .Może należy zacząć jakąś rehabilitację? Lekarz nic nie mówił na ten temat. Dziękuję z góry za rzeczową odpowiedż.

Lek. Tomasz Budlewski

Jedli objawy są nadal proszę koniecznie zgłosić się do lekarza prowadzącego leczenie