Czy nuva ring można zastosować jako środek wczesnoporonny?

Czy można zastosować nuva ring, gdy jest podejrzenie czterodniowej ciąży jako środek poronny?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

NuvaRing to pierścien z elastycznego tworzywa, który zawiera dwa hormony - progestagen i estrogen. Działa tak jak tabletka czy plastry antykoncepcyjne - stale uwalniając niewielkie ilości hormonów, co powoduje zahamowanie owulacji. Przeciwskazania do stosowania NuvaRing są takie same jak przy pigułkach i plastrach - jednym z nich jest ciąża lub możliwość ciąży.