Czy obecna ciąża powinna się zakończyć cesarskim cięciem?

Witam,
mam 32 lata. 22 miesiące temu urodziłam syna przez cesarskie cięcie. Wskazaniem do cięcia była zwężona miednica, waga dziecka 4400 oraz przedwczesne odejście wód płodowych i brak postępów w porodzie.
Obecnie jestem w 9 miesiącu drugiej ciąży (termin porodu wg USG 15 grudnia). Od jakiegoś czasu odczuwam dość silne pieczenie w brzuchu, tak jakby pod skórą. Jest to ból na tyle silny, że nie mogę się dotknąć w tym miejscu, czy schylić się, bo ból się nasila, a przypomina pieczenie, jak np. przy rozcięciu skóry.
Zazwyczaj występuje nad ranem oraz wieczorem, wyjątkiem jest dzień dzisiejszy, kiedy ból występuje praktycznie cały dzień. Miejsce bólu lokalizuję nad pępkiem po lewej stronie.
Proszę o informację, czy w tym miejscu może boleć mnie blizna macicy? Czy może się ona np. rozchodzić? 2 tygodnie temu miałam robione USG, a od początku ciąży lekarz kompletnie nie wypowiadał się na temat blizny.
Proszę też o informację, czy obecna ciąża powinna się zakończyć też cesarskim cięciem?
Dziękuję!

Witam serdecznie!
Jest Pani obecnie 3 tygodnie przed przewidywanym terminem porodu. Być może bóle, które Pani odczuwa są w rzeczywistości skurczami przepowiadającymi. Ból tej okolicy jest charakterystyczny dla rozciągania więzadeł macicy. Spodziewam się, że ma obecnie Pani częste wizyty u swojego ginekologa. Proszę zatem wspomnieć mu o swoich wątpliwościach. Bez badania nie chciałabym się wypowiadać na temat rozchodzenia się blizny po poprzednim cięciu. Ryzyko wydaje się jednak znikome.
Nie wspomina Pani jaką obecnie masę ciała ma dziecko. Jednak ze względu na niewspółmierność porodową, tj. wąską miednicę, istnieje prawdopodobieństwo rozwiązania ciąży przez cesarskie cięcie. O tym, też warto porozmawiać z lekarzem.
Pozdrawiam