Czy obfite miesiączki i zmęczenie mają wpływ na starania o dziecko?

Dzień dobry. Zwracam się z prośbą o pomoc w interpretacji wyników badań i objawów, które mi towarzyszą. Zwróciłam się do lekarza, ponieważ mam bardzo obfite miesiączki, towarzyszą im liczne skrzepy krwi, bardzo mocne bóle, które utrudniają funkcjonowanie, miesiączki stały się nieregularne. Dodatkowo brzuch pobolewa chwilami w czasie cyklu (poza miesiączką), odczuwam silny ból w czasie stosunku. Jestem senna, zmęczona, towarzyszą stany depresyjne. Wypadają mi włosy, łamią się paznokcie. Zdiagnozowano u mnie hirsutyzm, PCOS, niedoczynność tarczycy, insulinooporność. Odnośnie wyników związanych z nadnerczami i jajnikami usłyszałam słowa 'później będziemy się tym martwić'. Prosiłabym o pomoc w interpretacji wyników badań, gdyż lekarz prowadzący tego niezrobił. Wyniko poniżej: Sód: 139,4 mmol/l Potas: 4,02 mmol/l Trójglicerydy: 81 TSH: 4,3675 uIU/ml fT4: 1,06 ng/dL p/c anty TPO: < 0,5 IU/ml p/c anty-TG: 0,7 IU/ml FSH: 4,63 mIU/ml LH: 3,16 mIU/ml Androstendion 4,58 ng/ml SHBG 60,6 nmol/L AMH metodą Elisa: 4,91 ng/ml FAI: 3 Niedobór Witamina 25 OH D3. Badanie osi nadnerczowej: Kortyzol (ug/dl) godz.8: 9,6, godz.18: <5, godz24: <0,1 ACTH (pg/ml) godz8: 17,4, godz18: 3,4, godz24: - W teście z Diphereliną osłabiona odpowiedź FSH. Test z Synactenem: Kortyzol (ug/dl) 0min: 9, 60min: 17, 120min: 18,7 17-OH PG (ug/dl) 0min: 1,48, 60min: 3,3, 120min: 3,52 Bardzo proszę o pomoc. Czy powyższe wyniki mogą wskazywać na problemy z zajściem w ciążę? Z góry dziękuję.

Dodatkowo, schorzenia towarzyszące jak np. insulinooporność wymaga stosowania prawidłowego modelu żywienia, który również może wpływać na proces zachodzenia w ciążę i jej prawidłowe donoszenie. Zachęcam do wspólnego omówienia Pani aktualnego modelu żywienia oraz do wdrożenia prawidłowych, indywidualnie dostosowanych zmian i zaleceń względem Pani żywienia i stylu życia.
Pozdrawiam
Dietetyk - mgr Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado
(www.nutrado.pl)