Czy obfite plamienie jest objawem oczyszczania się organizmu?

Witam- całkowicie odstawiłam Sylvie20 (brałam je ok 5 lat). Czuje się dobrze, miesiączki regularne jednak od 3 cykli są one skąpe a krew jest bordowa a nawet brązowa. Przypomina too bardziej obfite plamienie niż typowe miesiączki. Czy może być to spowodowane "oczyszczaniem" organizmu po kilkuletniej antykoncepcji?

Nie ma takiego zjawiska jak oczyszczanie się organizmu po antykoncepcji. Plamienia są naturalne. Pani cykl fizjologiczny będzie wracał stopniowo. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.