Czy objawem zakażenia wirusem HPV może być biała wysypka na zewnętrznej stronie ust?

Witam. Czy objawem zakażenia wirusem HPV może być biała wysypka/kaszka na zewnętrznej stronie ust, nieboląca, podskórna, przypominające wyglądem prosaki ew. plamy Fordyce'a? Czy taka wysypka, na górnej wardze bardzo gęsta, niemal zlewająca się w całość, na dolnej może kilkanaście kropek może być skutkiem toczącego się zakażenia drożdżakowego języka czy jest to raczej mało prawdopodobne?

Opisywane przez Pana objawy mogą odpowiadać przemieszczonym gruczołom łojowym (jest to wariant normy) które są związane z infekcją HPV. Proszę udać się do dermatologa celem ustalenia rozpoznania.