Czy objętość tarczycy jest prawidłowa?
Witam. Potrzebuję pomocy w interpretacji wyników. Wynik usg : pojedyńczy guzek 12mm -prawego płata tarczycy. Prawy płat pojemności 4.5ml lewy 3.2ml. Wyniki tsh: 1.300 przy wartości referencyjnej 0.270-4.200. FT3 wynik 5.06 norma 3.1-6.8 FT4 wynik 15.4 norma 12.0-22.0. A-tpo <3.00 przy normie <5.61 oraz tg <3.00 przy normie <4.11. Pth 7.2 przy normie 10-62 Czy objętośc tarczycy jestprawidłowa? Czy niskie Pth przy prawidłowych wynikach ma znaczenie? Pozdrawiam

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Konieczna dalsza diagnostyka odnośnie pth, co do tarczycy to sadze ze jest ok , konieczna ocena przez endokrynologa o konieczności biopsji guzka