Czy obniżony poziom GRF oznacza, że mam lekką niewydolność nerek?

Witam, jestem kobietą mam 34 lata, zaniepokoił mnie wynik GRF wg MDRD 67,75 m l/m in , natomiast wynik krwi kreatynina 095 m g / m in . Od 3 tyg lęczę się nad nadciśnienie tętnicze. Czy obniżony poziom GRF oznacza, że mam już lekką niewydolność nerek?

Pojedynczy wynik nie świadczy o niczym. Kreatynina jest w normie. Dla spokoju sumienia co jakiś czas powinna Pani kontrolować mocznik, kreatyninę. Te parametry bardziej niż GFR są użyteczne do kontrolowania pracy nerek