Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy obniżony poziom GRF oznacza, że mam lekką niewydolność nerek?

Witam, jestem kobietą mam 34 lata, zaniepokoił mnie wynik GRF wg MDRD 67,75 m l/m in , natomiast wynik krwi kreatynina 095 m g / m in . Od 3 tyg lęczę się nad nadciśnienie tętnicze. Czy obniżony poziom GRF oznacza, że mam już lekką niewydolność nerek?
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Niewydolność nerek w cukrzycy

Cukrzyca to choroba, która atakuje wiele organów, również nerki. Może współwystępować z ich niewydolnością. Sprawdź, co warto wiedzieć o niewydolności nerek w cukrzycy.

Pojedynczy wynik nie świadczy o niczym. Kreatynina jest w normie. Dla spokoju sumienia co jakiś czas powinna Pani kontrolować mocznik, kreatyninę. Te parametry bardziej niż GFR są użyteczne do kontrolowania pracy nerek

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy