Czy obraz metaboliczny odpowiada bardzo dobrej odpowiedzi na chemioterapię?

Dzień Dobry, wiek 65 lat , rozpoznanie - Chłoniak Hodkina typ klasyczny (NS)(CSIB wg A-A) (dotyczy jednego punktu -pachy) Zastosowano lecznie :4xPVAG/21dni Po 2 kursach PVAG, po zrobieniu PET CT, napisano, że obraz metaboliczny odpowiada bardzo dobrej odpowiedzi na chemioterapię i spełnia kryteria kompletnej remisji(CR). W związku z powyższym chciałabym się zapytać czy konieczna jest radioterapia, czy też można ją pominąć. Pragnę zaznaczyć, że przez cały okres chemioterapii stosuję odpowiednią dietę, wzmacniam również układ immunologiczny co pragnę robić także w przyszłości. Mam świadomość skutków ubocznych zarówno chemio i radioterapii dlatego wolałabym ją pominąć.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza hematologa i kierowac się jego zaleceniami