Czy ochrona wraca wraz z rozpoczęciem nowego cyklu?

Witam, mam pewne pytanie. 16 lutego miałam operację, dostałam antybiotyk, dużą dawkę paracetamolu przez pare dni, praktycznie do zdjęcia plastra na przerwę na krwawienie brałam przeciwbólowe z powodu bólu po operacji, antybiotyk Agumentin dostałam tylko jeden po operacji, operacja byla tez pod narkozą. Domyslilam się ze plaster był osłabiony był to wtedy mój 2 plaster, 23 lutego założyłam trzeci plasterek a 1 marca zdjęłam. Po operacji jeśli współżyłam miałam prezerwatywę. Wystąpiło krwawienie i 8 marca założyłam nowy 1 plaster. Moje pytanie brzmi czy po krwawieniu kiedy 8 marca nakleilam nowy plaster ochrona wróciła od razu? Czy po pewnym czasie?, 15 marca naklejalam drugi plasterek, a 17 marca miał miejsce niezabezpieczony stosunek, 22 marca założyłam trzeci, a 29 zdjęłam. Czy ochrona wraca wraz z rozpoczęciem nowego cyklu ?
KOBIETA, 23 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak, ochrona antykoncepcyjna powinna powrócić w nowym cyklu miesiączkowym. Wspomina Pani o stosowaniu prezerwatywy podczas współżycia po operacji. To prawidłowe postępowanie. Dodatkowe zabezpieczenie powinno być stosowane przez cały okres antybiotykoterapii oraz siedem dni po jej zakończeniu. Jeśli tak Pani postępowała, to ochrona została zachowana.

W związku z tym wraz z naklejeniem nowego plastra antykoncepcyjnego ochrona powinna powrócić, a plastry powinny być skuteczne, tak jak dotychczas.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami ekspertów umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/antybiotykoterapia-a-plastry-evra,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-realne-zagrozenie-zajscia-w-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/augmentin-a-skutecznosc-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.