Czy od razu po wyjęciu krążka trzeba stosować inną metodę antykoncepcji?

Używałam krążka przez dwa miesiące, w czwartek osunęłam drugi krążek, zaś w piątek doszło do stosunku, jakieś 24 godziny po wyjęciu krążka. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Czy jednak przez kilka dni jeszcze jestem zabezpieczona?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Działanie krążka kończy się wraz z jego usunięciem. Jednak po usunięciu krążka owulacja pojawia się po około 13-28 dniach. Zatem prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w Pani przypadku jest małe. Pomimo tego proponuję wykonanie testu ciążowego po około 2 tygodniach od stosunku.

Pozdrawiam