Zapomniałam o krążku - czy mogę być w ciąży?

Witam! Zapomniałam założyć krążek, a zakładam go zawsze w piątek o godzinie 20:00. Zorientowałam się dzisiaj popołudniu, to jest w sobotę o 17:00 że go nie założyłam. Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jeżeli miałam stosunek tydzień wcześniej w piątek, przed samym wyjęciem krążka?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W sytuacji nie założenia krążka w 8. dniu przerwy istnieje ryzyko zajścia w ciążę, jeśli do stosunku doszło w trakcie ostatnich 7 dniu. W Pani przypadku do zbliżenia doszło w przełomowym momencie, dlatego trudno jednoznacznie określić, czy stosunek można uznać za zabezpieczony.
Dla pewności, może Pani wykonać test w 14 dni od daty zbliżenia.

Pozdrawiam