Krążek antykoncepcyjny: czy mogę być w ciąży?

Stosuję Nova ring, właśnie jestem po 7-dniowej przerwie. Miałam założyć krążek dziś rano, ale do tej pory, czyli (jest wieczór) zapomniałam o nim. Kupię go dopiero jutro rano. Najgorsze, że mam tendencję do szybkiego zachodzenia w ciążę. Jestem w pierwszym dniu jak powinnam go mieć, a bardzo bolą mnie jajniki i piersi. Czy to może być wynikiem owulacji?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli nie wyjmowała Pani krążka w trakcie poprzedniego cyklu istnieje małe prawdopodobieństwo wcześniejszego zapłodnienia. Niestety jeżeli nie założyła Pani krążka w wyznaczonym dla niego dniu wszystkie stosunki, które miały miejsce w trakcie przerwy można uznać za niezabezpieczone. Z tego też względu radziłabym wykonać test ciążowy za 14 dni.
Jeżeli zdecyduje się Pani na założenie krążka w tym cyklu, konieczne będzie stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji przez 7 dni.
Pozdrawiam.