Tertens-Am a podwyższone ciśnienie

Witam. Mam 21 i ostatnio przy badaniach kontrolnych zdiagnozowano u mnie podwyższone ciśnienie tętnicze. Po 2 tyg. obserwacji lekarz zapisał mi lek Tertens-Am 1,5mg 5mg. Biorę lek od 2 dni i zauważyłem, że mimo jego brania ciśnienie jest wyższe niż przed rozpoczęciem leczenia. Co dalej robić? Odstawić tabletki Tertens-Am czy czekać na efekt skoro póki co jest chyba odwrotny? Czy istnieje możliwość, że Tertens-Am na początku po prostu spowodował u mnie podwyższenie ciśnienia ale po zakończeniu kuracji skutek będzie prawidłowy czyli ciśnienie się obniży? Czy może jednak te tabletki źle na mnie działają i powinienem niezwłocznie je odstawić i udać się do lekarza w związku z tym? Czy taki skok ciśnienia może być przejawem reakcji alergicznej mojego organizmu na lek Tertens-Am? Będę wdzięczny za odpowiedzi, bo dosyć mocno się przestraszyłem. Z góry dziekuję i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Koniecznie udac się do lekarza prowadzącego leczenie k Ew jego modyfikacja