Czy odstawić maści na trądzik, po których stan skóry się jeszcze bardziej pogorszył?

Witam, zmagam sie od niedawna z trądzikiem, po wizycie u dermatologa dostalam takie masci skinoren, acnelec, oraz cetaphil do mycia twarzy, po 3 tygodnia stan skóry mi się pogorszyl, czy powinnam przestać ich używać? Czy odstawić jedna z nich na jakiś czas?

Dzień dobry,

Jeśli stosowane przez Panią maści nie przynoszą efektów, warto rozważyć zabiegi laserowe, które są zabiegami antybakteryjnymi dedykowanymi dla osób z aktywnym trądzikiem. Seria zabiegów skutecznie hamuje rozwój bakterii odpowiadających za powstawanie trądziku. Polecam laserowy peeling węglowy oraz zabiegi z użyciem lasera Gemini. Więcej informacji na temat zabiegów znajdzie Pani w poniższych linkach:

http://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/zabiegi-laserowe/laserowy-peeling-weglowy/

http://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/zabiegi-laserowe/laser-gemini/

Pozdrawiam serdecznie.

Należy używac nadal, skóra w 1 etapie leczenia oczyszcza się tak ma być, a jeżeli cokolwiek Panią niepokoi należy udać się do lekarza prowadzącego i opowiedzieć mu o swoich watpliwościach.