Czy odstawić tabletki antykoncepcyjne z powodu bólu podczas wkładania penisa do pochwy i braku libido?

Witam. Od kwietnia biorę tabletki hormonalne angiletta. Bardzo zmniejszył mi się poziom libido jak i podejrzewam suchosc pochwy. Byłam z tym u mojego ginekologa i powiedział ze nic złego nie widzi we mnie jak i rowniez zalecił żele do stosunku. Moze z początku było dobrze ale teraz już nie. Stosunek nie sprawia żadnej przyjemności wręcz ból z każdym ruchem partnera. Głównie przy wchodzeniu do pochwy. Co mam w tym wypadku zrobić? Zmienić tabletki? Odstawic całkowicie? Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli lubrykanty nie pomagają wskazana jest ponowna wizyta u ginekologa i Ew modyfikacja sposobów antykoncepcji