Brak libido przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Mam problem z brakiem libido. Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne i wraz z kolejnymi tygodniami malała ochota na zbliżenia. Już od kilku miesięcy nie czuję w ogóle podniecenia ani potrzeby stosunku, nawet pomimo erotycznych bodźców, dotyk w miejscach intymnych jest bolesny, jestem tam sucha mimo długiej gry wstępnej. Bardzo mi to przeszkadza, co mam zrobić, żeby wrócić do stanu sprzed zażywania tabletek? Czy odstawienie ich pomoże? Jeśli tak, to jak szybko powinnam zauważyć poprawę?

Część pań widzi niekorzystny wpływ antykoncepcji hormonalnej na seksualność.
Pani też, jak Pani pisze, bardzo to przeszkadza.
Czasami zmiana preparatu przynosi poprawę. Ale tylko w części sytuacji...
Proponuję porozmawiać o tym ze swoim lekarzem ginekologiem.
Drugą opcją jest skorzystanie z porady seksuologa ginekologa.
Pozdrawiam. JW, Poznań.