Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gdy facet nie ma ochoty na seks

Powszechnie panującym mitem jest to, że mężczyzna zawsze ma ochotę i zawsze jest w stanie uprawiać seks. Problemy hormonalne, stres, zaburzenia seksualne ? to niektóre przyczyny, które mogą powodować spadek libido. Warto pamiętać, iż nie zawsze źródło braku pociągu erotycznego przez mężczyznę jest jednoznaczne.

Proponuję porozmawiać ze swoim lekarzem neurologiem na temat ewentualnej zmiany betablokera atenololu na lek nowszej generacji, np. nebiwololu, być może jest to możliwe, ale decyduje o tym lekarz leczący.
Co do stosowania leków na poprawę seksualności, to stosowanie jakiś preparatów bez badania lekarskiego nie powinno mieć miejsca, przestrzegam przed samoleczeniem.
Szczęśliwie w Warszawie są lekarze mający doświadczenie w takich sytuacjach.
Proponuję wizytę u lekarza seksuologa.
Proszę nie pomylić się i nie trafić do psychologa seksuologa, bo jest to problem medyczny. Wcale niemały procent pacjentów seksuologicznych stanowią panowie po przebytych epizodach udarowych.
Pozdrawiam. JW, www.seksuolog,org.pl

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy