Czy odstawienie tabletek antykoncepcyjnych może chwilowo podnieść poziom TSH?

Dzień dobry. Czy odstawienie tabletek antykoncepcyjnych może chwilowo podnieść poziom TSH? Robiłam badania podczas brania tabletek - TSH 1,32 żelazo 119. Odstawiłam tabletki ok 1,5 miesiąca temu i byłam pewna, że TSH będzie niższe, a wyszło 2, żelazo spadło do 68. Tabletki zawsze podnoszą mi TSH, ilekroć bym ich nie brała, a teraz po odstawieniu podniosło mi się jeszcze, mimo że dawkę leku na tarczycę biorę taką samą. Czym może być to spowodowane?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik jest normie, wartości tsh mogą ulegać niewielkim wahaniom.
Pozdrawiam