Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższony poziom ferrytyny po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Robiłam ostatnio morfologię oraz badanie poziomu ferrytyny i niestety ferrytyna przekroczyła normę, miałam jej 376 a norma jest 150. Czym to może być spowodowane? Miesiąc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, innych leków nie biorę. Gdzie szukać pomocy? Póki co lekarz rodzinny przepisał mi kwas foliowy i diab12. Żelazo mam w normie.
KOBIETA ponad rok temu

Dlaczego ludzie rezygnują ze szczepień?

Coraz częściej zdarza się, że ludzie rezygnują ze szczepień. Skąd taka tendencja? Czy to właściwe? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam! Ferrytyna należy do tzw. białek ostrej fazy, które ulegają podwyższeniu np. w wyniku toczącego się w organizmie zapalenia czy zakażenia. Podwyższony poziom pojawia się także w stanach przeładowania żelazem, te jednak możemy w Pani przypadku wykluczyć. Być wynik związany jest z niedokrwistością z niedoboru witaminy B12/kwasu foliowego, bo rozumiem że takowa została w Pani przypadku stwierdzona. Proponuję pozostać pod kontrolą lekarza rodzinnego i powtórzyć badanie za kilka dni. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy