Czy okres może mieć zły wpływ na karmienie piersią?

Witam.Urodzilam w listopadzie synka I karmię piersią. Dwa tygodnie temu byłam u ginekologa I poprosiłam o tabletki antykoncepcyjne o nazwie SYMONETTE . Po paru dniach ich brania zaczęłam plamic. Czy okres może źle wpłynąć na karmienie? Czy dziecko może odrzucić pierś lub czy mleko może zniknąć ? Czy mogę przerwać ich branie żeby była lepsza laktacja ? Proszę o pomoc.

Antykoncepcję jednoskładnikową można stosować podczas laktacji. Nie powinno zmieniać to smaku mleka ani wpływać na odrzucenie piersi przez dziecko. Mleko nie zaniknie z tego powodu.