Czy okulista mógł się pomylić w przepisywaniu recepty?

Witam. Okulista przepisał mi soczewki okularowe OP 5,75. OL 6,50 cylinder -0,75. Odbierając okulary na kopercie ze szkiel był opis OP 5,75. OL 5,75 cylinder 0,75. Pani optyk twierdzi że przy zamówieniu szkieł zawsze przeliczaja ten cylinder W taki sposób i ze to szkło jest tak jak na recepcie 6,5 z tym cylindrem. Rzeczywiście tak jest czy coś jednak jest nie tak z tym szklem??

Witam.
Taka sytuacja jest możliwa : pierwotnie cylinder miał oznaczenie minusowe , natomiast zmiana cylindra na plusowy powoduje w tym przypadku mniejsza korekcję sferyczną - należy jednak pamiętać o zmianie ustawienia osi szkieł.
Pozdrawiam