Czy operator RTG ma możliwość ustawienia dawki promieniowania przy zdjęciu?

Wczoraj w nocy dostałem urazu nosa i trafiłem na SOR. Dyżurny lekarz laryngolog po wstępnych oględzinach rany chciała mnie wypisać do domu. Poprosiłem o wykonanie zdjęcie RTG. Podczas prześwietlenia nie dostałem kamizelki ołowianej oraz wydaje mi się, że samo zdjęcie trwało b.długo. Czy operator RTG ma możliwość ustawienia dawki promieniowania przy zdjęciu? Obawiam się "zemsty" obsługi za naciskanie na wykonanie zdjęcia. Nos okazał się złamany. Nie dostałem również kopii zdjęcia.

w tym wieku powinieneś być szczególnie chroniony przed promieniowaniem rtg. Opisz to wszystko i zgłoś dyrektorowi placówki. Zdjęcie jest zgodnie z przepisami własnością badanego. Ty za nie płacisz swoimi składkami zdrowotnymi. Ty zapewniasz chleb temu technikowi i temu dyżurnemu laryngologowi. Oni zapominają, że chorzy to ich chlebodawcy!