Czy oprócz tabletki "po" są jeszcze inne szanse zapobiegania ciąży?

 Mam  pytanie,  jeżeli doszło do wytrysku a nie wzięłam tabletki "po" jest szansa na inne tabletki, które mogłyby zapobiec ciąży?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Mówiąc o zapobieganiu ciąży w tej sytuacji w grę wchodzi tylko antykoncepcja awaryjna. Jednakże istnieją 2 postaci takiej formy antykoncepcji: antykoncepcja awaryjna tzw. 72h po oraz 120h po.
Jeśli nie minęło 5 dni od stosunku to możliwe jest zastosowanie antykoncepcji 120h po.
W przeciwnym razie możliwości antykoncepcyjne są wyczerpane.

Redakcja abcZdrowie.pl