Czy opryszczka mogła mieć wpływ na wynik testu ciążowego?

Mój cykl miesiączkowy waha sie między 21-30 dni. Ostatnią, pewną miesiączkę miałam 8.12.14. Od wakacji nie uprawiałam seksu z mężczyzną. W okresie 20.12.-02.01. kochałam sie z nowym chłopakiem. Jakoś 23-25.12. miałam krwawienie, ale uznałam to za szybkie jak na miesiączkę, więc podejrzewałam "ponowną" utratę dziewictwa (o ile to jest możliwe). Na początku nowego roku zaraziłam się opryszczką miejsc intymnych. Zrobiłam test ciążowy, wynik był ujemny. Czy opryszczka mogła mieć wpływ na wynik?

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie powinno mieć wpływu. Proszę udać się do ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Proszę przed wizytą wykonać badanie beta hcg z krwi.