Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy opuchlizna dziąsła i ropa jest wynikiem nieprawidlowego leczenia kanałowego?

Dzień dobry, jestem w trakcie leczenia kanałowego zęba, byłam już na trzech lub czterech wizytach i za każdym razem okazuje się, że z zęba leci ropa i nie można wypełnić zęba. Od ostatniej wizyty znowu zaczął mnie boleć ząb i strasznie spuchło mi dziąsło pod nim. Czy ta sytuacja jest spowodowana nieprawidłowym leczeniem czy mojego zęba nie da się już uratować i co zrobić w takiej sytuacji?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Witam,
możliwe, że preparaty, które są zakładane jako opatrunki do wnętrza zęba, na Panią nie działają. Istnieje kilka różnych środków, które można założyć jako tzw. wkładkę antyseptyczną. Może dodatkowe zastosowanie antybiotyku po konsultacji z lekarzem stomatologiem mogłoby pomóc.
Pozdrawiam

0

Trudno orzec, czy przyczyną jest nieprawidłowe leczenie czy inne czynniki. Na pewno infekcję trzeba wyleczyć, wskazana jest diagnostyka RTG i może również podanie antybiotyków doustnie. Ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej, a przy długo utrzymujących infekcjach bakteryjnych warto również wykonać podstawowe badania krwi, jak morfologia z rozmazem i poziom CRP. To da odpowiedź, czy przypadkiem organizm nie jest osłabiony przez inne współistniejące dolegliwości.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy