Czy opuchlizna połowy twarzy po leczeniu kanałowym to stan zapalny?

Witam ,wczoraj miałem leczenie kanałowe zęba prawej górnej dwójki .po wyjściu od lekarza było Ok .do momentu ,gdy przestało działać znieczulenie ,potem odczuwałem niewielki ból pewnie spowodowany mechanicznym "grzebaniem "w kanale ,ale to nie wszystko bo mam napuchnięta lewa stronę twarzy .Zaczelo stopniowo puchnac w górnej części zęba ,okolica nosa i aż pod prawe oko .Czy jest to stan zapalny ?czy ząb w takim razie będzie do ekstrakcji ? Trochę mi zależy by zachować ta dwójkę ...

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie jak najszybciej udać się do lekarza stomatologa