Czy opuchlizna szyi to objaw nowotworu?

Dobry wieczór. Mam takie pytanie jestem alergiczka na roztocza ale takze lecze sie na nerwice na ktora skierowal mnie alergolog bylam u gartrologa u endykrynolog i u laryngolog te lekarze powiedzieli. Ze wszystko dobrze a ja caly czas mam wrazenie ze puchnie mi szyja i boje sie zeby to niebyl jakis rak którego. Moze lekaze nie zauwazyli.

Dzień dobry. Jeżeli diagnostyka medyczna wyklucza zagrożenia i lekarze sugerują podłoże psychologiczne zgłaszanych przez Panią trudności, wskazaniem jest w takim przypadku konsultacja psychologiczna. Bardzo prawdopodobne, że ma Pani podniesiony poziom lęku i warto określić przyczynę oraz podjąć działania mające na celu zniwelowanie tych dolegliwości. Pozdrawiam.

Witam,

jeśli wykluczone są choroby somatyczne przez specjalistów, całkiem możliwe, ze cierpi Pani z powodu hipochondrii, w związku z tym zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna jako forma leczenia.

Pozdrawiam serdecznie