Kiedy minie objaw derealizacji?

Nerwica lękowa objawila się u mnie miesiąc temu. Leki od psychiatry przyjmuję od 3tyg licząc z tymi połowkami ktore bralam 6dni. Nasilone lęki, wymioty, niechęć wyjscia z domu, kolatanie serca, bezsennosc mineły ale caly czas trzyma sie mnie uczucie bycia we snie, slaba pamiec i koncentracja, swiat jakby za szybą, wrazenie ze to co dzialo sie wczoraj bylo tydzien temu zakladam ze jest to derealizacja czy to normalne ze wszystkie dolegliwosci minely a to zostalo i czy kiedykolwiek minie?

Witam Panią. Dobrze by było, żeby zażywając zalecone leki mogła Pani kontaktować się z lekarzem, który je zapisał. To bardzo ważne by ta osoba miała wiedzę na bieżąco co się z Panią dzieje. Jednocześnie dobrze by było by Pani omówiła ze swoim lekarzem możliwość korzystania z pomocy psychologicznej. Myślę, że wsparta oddziaływaniami psychologicznymi farmakoterapia to będzie pełniejsze leczenie mogące dać poprawę. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam.
Szanowna Pani bardzo proszę skontaktować się z lekarzem, który zalecił Pani leki. Powinna z nim Pani porozmawiać, spytać o skutki uboczne farmakoterapii, które często mijają po początkowym okresie, opowiedzieć o tym, co niepokojącego się z Panią dzieje.
Myślę, że oprócz farmakoterapii, której rolą jest walka z objawami np. nerwicy warto, aby rozpoczęła Pani psychoterapię, która pomogłaby Pani zrozumieć przyczyny Pani trudności i popracować nad nimi terapeutycznie, aby mogła się Pani od nich uwolnić.

Pozdrawiam.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.