Derealizacja u 18-latka

Mam derealizację od 3 lat, biore lek Asertin , mam 18 lat. Wczoraj przezyłem dziwny stan, poczułem ze moja swiadomosc gdzies zanika, ze trace siebie, patrzylem na swiat i był taki pusty, poczułem ze derealizacja dosłownie mnie zjadła, ze jestem tak daleko od siebie ze juz nie ma dla mnie szans, płakałem, nie cuzłem sensu, mialem okropne mysli ze ten swiat nie jest juz dla mnie. Dzis rano jestem troche bardziej spokojny, odnalazlem w tym stanie siebie, ale czuje jak mocno jestem daleko, panikuje

Dzień dobry.

Jak rozumiem, lek, którego Pan używa, został zalecony przez lekarza-psychiatrę. Wydaje się jednak, że sama farmakoterapia nie jest wystarczająca, skoro Pańska kondycja psychiczna nie ulega poprawie. Sugerowałbym więc podjęcie psychoterapii. Być może Pański psychiatra mógłby zasugerować odpowiedniego specjalistę, a być może sam posiada kompetencje, by prowadzić psychoterapię.

Pozdrawiam.

Witam Pana,
Kiedy podejmuje się leczenie tą lub inna metodą lub bierze taki czy inny lek na swoją chorobę, po pewnym czasie stosowania warto podsumować jakie są efekty leczenia. Jeżeli leczenie daną metodą lub lekiem nie przynosi efektów lub przynosi male rezultaty, warto weryfikować metody: poprosić o zmianę leku, udać się do innego specjalisty na dodatkową konsultację, dołożyć dodatkowe działanie np w Pana przypadku psychoterapię czy objęcie leczeniem szpitalnym.Stany, których Pan doświadcza są bardzo trudne, proszę nie pozostawać z nimi samemu, dać sobie szansę, szukać efektywnych form pomocy.
pozdrawiam