Leki przy nerwicy i derealizacji

Witam mam nerwice i derealizacje i lecze sie u neurologa aktualnie biore 100mg setralina,2x0.5mg xanax,2x75mg pregabalina i 3x10mg calvinton forte.Czy to sa silne leki? i dobre na zaburzenia nerwicowe i derealizacje biore juz je 2 miesiace ale z zwiekszeniem dawki.Zaczynalem od najmniejszych i po miesiacu bede schodzil z xanaxu(3miechy) czy moge byc uzalezniony od niego po takim czasie? 1 miesiac 1x0m25mg 2 miesiac 2x0.25mg i teraz 3 miesiac 2x0.5mg?

Witam,

W kwestii leków najlepiej Panu odpowie lekarz psychiatra. Z psychologicznej i psychoterapeutycznej strony zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą i rozważenia podjęcia psychoterapii. Zaburzenia o których Pan pisze są wskazaniem do podjęcia psychoterapii często właśnie z farmakoterapią. Współczesna psychoterapia i psychiatria także w połączeniu są bardzo skuteczne w leczeniu zaburzeń lękowych.
Po pomoc może Pan się zgłaszać na przykład do Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Nerwic lub też do prywatnych gabinetów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak