Czy mogę sam stopniowo odstawić te leki?

Witam, od trzech lat lecze się na nerwicę lękową, zarzywam aktualnie przed snem 10mg cloranxenu i 5mg xanaxu, seronil 10mg po wstaniu i 2x dziennie sulpiryd 100mg. Chciałbym csłkiem zejść z tych leków, a odnoszę wrażenie że mój psychiatra (prywatnie) mi dociska te leki bo biore je od 3 lat, i mam już troche tego dość, czy mogę sam zejść z tych leków czy może zasięgnąć opinii innego psychiatry?

Witam Pana,

zachęcam do konsultacji z innym lekarzem, ponieważ wychodzenie z leków, czy ich odstawienie - może powodować niepożądane symptomy oraz proszę rozważyć dodatkowo psychoterapię - skuteczną metodą w leczeniu zaburzeń lękowych jest paradygmat poznawczo - behawioralny, nie wykazuje objawów ubocznych. Farmakoterapia niweluje objaw nie lecząc przyczyny, po odstawieniu leków, objawy mogą powrócić, w związku z tym, zachęcam do podjęcia psychoterapii i po jakimś czasie pod kontrolą lekarza psychiatry wycofywać farmakoterapię.
Pozdrawiam serdecznie