Jak mogę stopniowo odstawić taki lek?

Witam. Mam 18 lat i od paru miesięcy przyjmuje na polecenie lekarza Seronil. rano 20mg wieczorem 10mg czyli łącznie 30mg na dzień. Chodzę także równolegle na terapię. Nie odczuwam skutków brania fluoksetyny. Czuję że zamiast polepszać mój stan psychiczny to pogarsza, ale nie znacznie. Robi więcej zlego niż dobrego moim skormnym zdaniem. Mam mianowicie pytanie ile czasu powinienem poświecić na obniżanie dziennej dawki jeśli zdecydowałbym się skończyć swą współpracę z tym medykamentem? Drugie pytanie brzmi: Ile czasu od ostatniej dawki po odstawieniu mogę napić się alkoholu bez ubocznych skutków które podobno towarzyszą zażywaniu alkoholu wraz z równoległym przyjmowaniem leków antydepresyjnych? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam Pana,

proszę być w stałym kontakcie z lekarzem, który wypisał specyfik i jednocześnie pilnować indywidualnej terapii. Dobrze byłoby aby zamiast wypicia alkoholu zainteresował się Pan sportem, rekreacją lub innym rodzajem aktywności, nie włączając do swojego organizmu żadnych używek. Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam serdecznie, Alicja Jankowska