Czy osoba która źle się czuje od stosowania tabletek antykoncepcyjnych może je odstawić bez konsultacji?

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące rzucenia tabletek antykoncepcyjnych. Jestem na 8 tabelce, a czuje się okropnie. Bardzo zwiększył mi się apetyt, wydaje mi się, że mam obrzęk twarzy i szyi (nie wiem czy to przez to, ale czuje ból w okolicach szyi). Nie jestem pewna czy to też przez to ale też mam kaszel mimo żadnych objawów choroby. Także dość często bolą mnie piersi oraz spadło mi mocno libido. Chce je teraz rzucić i z tym wiąże się moje pytanie czy mogę to zrobić nagle bez kontroli ginekologa gdyż nie dostanę się w najbliższym czasie do niego. Także sama mam problem z hormonami i nie wiem czy powinnam przyjmować tabletki (dużo zwiększone DHEA, zwiększony: androstendion, prolaktyna i testosteron w górnej granicy).

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli są to bardzo dokuczliwe objawy należy odstawić i umówić na wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam