Czy osoba z ropnym trądzikiem może mieć kontakt z noworodkiem?

Witam.niedługo rodzę ,to moje pierwsze dziecko w związku z tym mam wiele wątpliwości.kiedy zgodzić się na pierwsze wizyty rodziny? Oczywiście zakładając że maluch jest zdrowy.i jeszcze jedna bardzo ważna kwestia jedna osoba z rodziny boryka się z ciężkim trądzikiem takim guzowatym ropnym.czy moze mieć kontakt z dzieckiem czy czekać aż wyleczy?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że po paru dniach pobytu w w domu pojedyncze osoby mogą odwiedzać dziecko jeżeli są zdrowe. Co do trądziku najlepiej byłoby aby był wyleczone aczkolwiek