Czy osoba z zaczerwienionym okiem powinna stosować soczewki?

Witam jakiś miesiąc temu zauważyłem ze lewe oko jest cale czerwone i boli wiec udalem się do okulisty który stwierdził zapalenie rogówki i przepisał tropicamidum oraz tobradex po tygodniu oko było praktycznie blade wiec zalozylem soczewke, no i problem powrócił, oko tak bolało ze Udałem sie na SOR stamtad skierowano mnie na okulistyke i przepisami mi tropicamidum i vigamox po tygodniu Udalem sie na kolejną kontrole, tam powiedziano mi ze rogowka jest zaleczona ale oko było nadal czerwone wiec zalecono mi stosowac dalej tropicamidum przez 5dni i tobradex przez tydzień nastepnie odstawić te krople poczekac kilka dni i dopiero wtedy mogę zalozyc soczewke, tak wiec zrobiłem soczewkę zalozylem dopiero dziś ale oko jest znowu czerwone i zauwazylem ze widze na to oko gorzej niż na prawe, czy to normalne i czy powinienem poczekac i nie zakladac soczewki czy nie i musze udac się z tym ponownie do okulisty? Oko w tym momencie jest czerwone ale nie boli.

Witam. Jakoś dziwnie Pan postępuje. Na oko chore i czerwone nigdy nie zakładamy soczewki. Zapalenie rogówki leczy się około miesiąca. Soczewkę należy .wywalić .oko wyleczyć czyli skontrolować rogowkę przed! !!! założeniem soczewki. Pozdrawiam serdecznie