Zapalenie rogówki i stosowanie antybiotyku

Dostałam zapalenia rogówki. Jest to drugi dzień i mam antybiotyk. Oko nie jest prawie czerwone, mało boli i normalnie widze(podobno gdy się ma zapalenie rogówki to widzi się gorzej). Kiedy będę mogła powrócić do soczewek? Za tydzien?

Lek. Katarzyna Szymczak

Myślę, że po tygodniu będzie Pani mogła znów nosić soczewki.
Pozdrawiam

Witam. Jeżeli nie ma Pani owrzodzenia rogówki i powierzchnia oka będzie gładka, a oko blade i nabłonek śliczny to może Pani założyć i nosić soczewki. Nie da się tego zbadać w lustrze w domu. Idziemy po 7 dniach do kontroli. Polecam. Pozdrawiam