Czy osocze bogatopłytkowe jest skuteczne w leczeniu łysienia androgenowego?

Czy osocze bogatoplytkowe jest skuteczne w leczeniu lysienia androgenowego? Chodzi o to ze mam lyse place, widac jak z glowy wychodza pojedyncze cieniutkie wloski. Czy osocze powstrzyma wypadanie? Na internecie sa rozne informacje, ze pomaga jak rowniez ze na takie lysienie te zabiegi nie pomoga a nawet nie ma lekarstwa tylko przeszczep wlosow. Mam 24 lata chcr to powstrzymać i miec znow duzo wlosow ;( zabiegi nie sa tanie wiec chcialabym wiedziec czy warto w to wchodzić? I czy sa bolesne?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Łysienie a krążenie

Przeprowadzone badania wykazały, iż zaburzenia krążenia mogą mieć związek z wystąpieniem łysienia. Dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn, specjalista wenerologii i dermatologii, opowiada o tej przypadłości, poruszając także temat choroby Reynoldsa.

W wielu przypadkach jest skuteczne, chociaż badania oceniające skuteczność osocza były robione najczęściej na małych grupach pacjentów, ważne jest doświadczenie lekarza oraz ocena mieszków włosowych w badaniu dermatoskopowym skóry głowy. Dopóki włosy rosną (nawet bardzo cienkie) można uzyskać poprawę i nie ma sensu myśleć o przeszczepie włosów, szczególnie w tym wieku. Dermatolog może także dołączyć leki doustne i miejscowe (najczęściej minoksydyl). Podsumowując, moim zdaniem metody o największej skuteczności to mezoterapia skóry głowy odpowiednio dobranymi preparatami lub osoczem bogatopłytowym połączone z leczeniem miejscowym i/lub doustnym (hormonalnym) w ciężkich przypadkach.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty