Czy patologiczna masa guzowata w miednicy mniejszej oznacza nowotwór?
Po badaniu tomograficznym otrzymałam taką informację: ,,W miednicy mniejszej widoczna patologiczna masa guzowata 7 cm na 6,8 cm". Proszę powiedzieć, co ten wynik oznacza. Czy wskazuje jednoznacznie na raka? Co robić dalej, gdzie się zgłosić?

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Wynik oznacza jedynie że w miednicy mniejszej znajduje się zmiana patologiczna. Wskazana jest dalsza diagnostyka. Z wynikiem badania należy zgłosić się do chirurga. Bez cech klinicznych i badania nie mam możliwości wskazania bardziej szczegółowych hipotez dotyczących rozpoznania.