Czy patologiczna masa guzowata w miednicy mniejszej oznacza nowotwór?

Po badaniu tomograficznym otrzymałam taką informację: ,,W miednicy mniejszej widoczna patologiczna masa guzowata 7 cm na 6,8 cm". Proszę powiedzieć, co ten wynik oznacza. Czy wskazuje jednoznacznie na raka? Co robić dalej, gdzie się zgłosić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania może wskazywać na nowotwór. Nie można tego jednoznacznie potwierdzić. Proszę udać się na wizytę do specjalisty onkologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik oznacza jedynie że w miednicy mniejszej znajduje się zmiana patologiczna. Wskazana jest dalsza diagnostyka. Z wynikiem badania należy zgłosić się do chirurga. Bez cech klinicznych i badania nie mam możliwości wskazania bardziej szczegółowych hipotez dotyczących rozpoznania.