Czy pępowina wokół szyi dziecka w 13. tygodniu ciąży może być groźna?

Podczas badań prenatalnych w 13tc Lekarz stwierdza pępowinę wokół szyi dziecka. Lekarz prowadzący uważa, że nie powinnam o tym wiedzieć że u się nie denerwować i stwierdza, że wszystko powinno być ok. Mówi tak bo mam bardzo wysokie ciśnienie i pewnie chce mnie uspokoić. Czy na tym etapie (obecnie 15tc)cos dziecku grozi?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego ciąże