Jak postąpić przy owinięciu dziecka pępowiną?

Witam, wczoraj byłam na USG połówkowym, lekarz nic mi nie powiedział, a na opisie przeczytałam, że dziecko ma owinieta pepowine wokół szyi dwukrotnie. Do mojego lekarza prowadzącego idę dopiero w przyszłym tygodniu, mam w domu detektor tętna i samodzielnie to sprawdzam. Boję się, że synek się udusi. Czy powinnam się bać? Czy udać się do lekarza wcześniej?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że na obecnym wieku ciąży ew komplikacje sa małoprawdopodobne, proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego ciąże.